Dil Eğitimleri > İngilizce Kursu
 
Hemen Başvurun
 

 

 

 

 

Polonya

 

 

Polonya'da üniversite eğitimi almak isteyen adamlarımıza yönelik hazırladığımız bilgiler aşağıdadır.

 

 

  Eğitim standartları yüksektir.

 

 

  Polonya üniversitelerinin YÖK denkliği vardır.

 

 

  Polonya üniversitelerinden alınan diploma, tüm AB ülkelerince tanınmaktadır.

 

 

  Polonya’da alacak olduğunuz eğitimin toplam maliyeti, Türkiye’de vakıf üniversitelerindeki eğitim maliyetine kıyasla çok daha uygundur.

 

 

  Polonya, diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre ulaşım, beslenme ve barınma ücretlerinin düşük olduğu bir ülkedir. Bu nedenle öğrenim hayatı da öğrenciler için düşük maliyetli olacaktır.

 

 

  Ülkemizde 4 yıl olan lisans eğitimi, Polonya’da bölümlerin büyük çoğunluğu için 3 yıldır. Bu hem eğitim ve yaşam giderlerinizin 1 yıl azalmasını, hem de iş hayatına 1 yıl erken başlamanızı sağlayacaktır.

 

 

  Polonya üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitime başlamak için sadece lise diploması yeterlidir. Polonya’da bir üniversiteye kayıt yaptırmak için, Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Meslek liseleri dahil hangi tür liseden mezun olduğunuz önemli değildir.

 

 

  Polonya’da eğitim dili İngilizce ve Lehçe’dir. Yeterli İngilizceniz varsa doğrudan üniversiteye, eğer İngilizceniz yeterli değil ise hazırlık sınıfı ile üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz.

 

 

  Polonya üniversitelerinin pek çoğunda Amerikan veya İngiliz eğitim müfredatı okutulduğundan; mezun olduğunuzda çift diploma edinmiş olacaksınız.

 

 

  Polonya’da lisans eğitimini hafta içi tamamlayanlar,okul bitirdiklerinde çalışma iznine ihtiyaç duymadan sözleşme yaparak istedikleri firmada çalışabilirler.

 

 

  Polonya, Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biridir.

 

 

  Polonya ile Türkiye’nin 600 yıllık köklü bir geçmişi vardır. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler çok gelişmiş bir durumdadır. Bu sizin özel sektörde çok kolay iş bulmanızı ve kariyer yapmanızı sağlar.

 

 
 
 

  • Instagram